kostka granitowa ścieżka smokkostka granitowa klombkostka granitowa schodykostka granitowa

Układanie kostki granitowej

Kostkę można układać na  różnej wielkości powierzchni bez potrzeby wykonywania dylatacji.Jednak pomimo tego, że taka nawierzchnia dobrze przepuszcza wodę opadową, powinno się zapewnić możliwość szybkiego jej odprowadzania z powierzchni. Najłatwiej uzyskać ten efekt, zapewniając naturalny spływ dzięki nachyleniu nawierzchni w kierunku nie utwardzonego gruntu. Wybierając kostkę granitową, należy wziąć pod uwagę nie tylko estetykę nawierzchni, ale również względy praktyczne. Przed kupnem kostki warto się zastanowić, gdzie i w jakim celu będzie położona, od tego zależy jej rodzaj.

Grubość kostki dobieramy pod kątem natężenia ruchu, jaki będzie się po niej odbywał. W miejscach, gdzie będzie to ruch pieszy, np. na alejce w ogrodzie, wystarczy zastosować kostkę o grubości 4 lub 6 cm. Na podjeździe albo wjeździe do garażu należy ułożyć kostkę o grubości minimum 6 cm.

Jeśli jednak jest przewidziany ruch samochodów ciężarowych, trzeba wybrać kostkę o grubości 8 cm lub więcej.  Dla trwałości nawierzchni najważniejsze jest bowiem odpowiednie dobranie grubości kostki - w zależności od obciążeń, jakie będą na nią działały. 

Jeśli np. układamy wąską alejkę, lepiej wybrać małą kostkę niż dużą wyrazistą. Uniknie się jej docinania, a tym samym niepotrzebnego marnowania materiału.

Produkcja wyrobów
granitowych

PPHU Dalis – Daniel Lisowski,
ul Kolejowa 12/3, 58-152 Goczałków,
NIP: 8841327991, REGON: 891055554

Zakład produkcyjny
kostki granitowej

Strzegom Rybna 55

KONTAKT

Fax: 74 855 96 33
Mobile: +48 601 926 631
biuro@dalis-granit.pl

Rzetelna firma

Kostka granitowa to doskonały produkt idealnie nadający się do wybrukowanie podjazdu do garażu i chodnika do domu.
Copyright © 2012-2023 Dalis. Wszelkie Prawa Zastrzeżone | Zaloguj się | | Zarejestruj | Projekt i realizacja: telvinet.pl

Allegro

Allegro

Zapraszam na Allegro gdzie mogą państwo zakupić kostkę granitową

ALLEGRO